Įspūdžiai iš parodos “Sprendimų ratas 2012”

1759_regular_img_82542012-10-04 Aleksandro Stulginskio universitete prasidėjo 5-oji miško, medžioklės ir aplinkos paroda – „Sprendimų ratas 2012″. Šiųmetės parodos šūkis – „Miškai – Lietuvos turtas”.

 

Šių metų parodos tematika: miškų ūkis, medienos perdirbimas, medžioklė, komunalinis ūkis, alternatyvūs energijos šaltiniai, fermų įranga, aplinkos tvarkymas, kaimo verslai, miškų ir žemės ūkio mokslas ir konsultavimas, teminiai leidiniai.

 

 
„MTT Santeros“ stende buvo pristatoma įvairi technika, skirta ne tik miškininkams, bet ir eiliniams parodos lankytojams. Atstovai pristatė įspūdingai atrodantį durpių dozavimo ir maišymo įrenginį „The big – bale dosage bunker DB40“. Daugiausiai dėmesio sulaukė demonstruota profesionali malkų skaldyklė „Palax Power 70 S“. Jos darbą ir techninius parametrus komentavo atstovas Baltijos šalims Tauno Sillaste. Lysvės formavimo frezą „Droppelmann FG 25-135“ apžiūrinėjo parodos lankytojai, kurių darbas susijęs su medelių sodinimu. Ne tik miške dirbantys, bet ir savo sodus prižiūrintys žmonės turėjo galimybę patys išbandyti vokiškus rankų darbo kaltinius įrankius „Krumpholz“. Nuosavus namus turintys ir šildymu besirūpinantys parodos lankytojai galėjo ne tik apžiūrėti granulinius bei kieto kuro katilus „Sokol“, bet ir gauti daug naudingos informacijos apie šildymo sistemas. Taip pat „MTT Santera“ pristatė naujieną Lietuvoje – aukštos kokybės prancūziškus medžio ženklinimo dažus „Ampere“.

 

Nors oras buvo ne pats tinkamiausias pasivaikščiojimams gamtoje, tačiau turėję tikslą – sužinoti naujienas, pamatyti miškų techniką, parodos lankytojai liko patenkinti.

 

Parodoje „Sprendimų ratas 2012“ dalyvavo 82 įmonės, asociacijos, organizacijos, apie 200 augintojų, gamintojų ir tautodailininkų. Bendras parodos „Sprendimų ratas 2012“ – plotas 27 200 kv. m (2,7 ha).

1761_zoomed_img_8293